Agata Matys

Agata Matys – Barcelona 17

W przygotowaniach postawiłam połączyć pasję biegania z podróżowaniem i kolekcjonowaniem medali. Przebiegłam półmaraton w Barcelonie 12.02.2017, gdzie przy dźwiękach bębnów, wśród budynków Gaudiego podziwiałam uroki tego niezwykłego miasta i ładowałam słońcem akumulatory.  Uzupełniłam to półmaratonem w Gdyni 19.03.2017, gdzie ambitna trasa i pogoda pozwoliły mi uzupełnić zapasy jodu. Aż dobiegłam do Poznania, gdzie 26.03.2017 ukończyłam jubileuszowy 10 PKO Poznań Półmaraton. W przepięknej scenerii świateł i muzyki wbiegłam na metę i było to idealne zwieńczenie biegu, który dedykowałam Ani i Mateuszowi w ramach akcji „Biegnę dla”. Każdy z biegów traktowałam jako trening przez tym najważniejszym- królewskim dystansem w Dębnie.

Teraz szybka i skompensowana regeneracja, aby z pełną parą wziąć udział w akcji „Biegnę dla tych którzy marzą by chodzić”.

Do zobaczenia na starcie i macie -:)  Agata


Do wzięcia udziału w projekcie zainspirowała mnie koleżanka z biura Ela Wolna, która aktywnie motywuje poznańskich biegaczy PKO BP, za co jej BARDZO dziękuję. Maraton w Dębnie krył w sobie wiele magii i wiele czwórek. Była to 44 edycja biegu i mój 4 Maraton -:). Magiczny był udział w akcji „Biegnę dla tych, którzy marzą by chodzić”, w której z Drużyną PKO BP stworzyliśmy świetny Team ze znanymi osobistościami z czego jestem dumna!

Biegłam w dużym teamie z Sebastianem Chmarą i Pawłem Januszewskim. Z uwagi na wzrost mój i Sebastiana ciężko było wyrównać nam kroku, bo jego 1 krok to 5 moich 🙂 ale daliśmy radę! Na trasie było dużo energii i wzajemnego wsparcia. Walczyliśmy podczas biegu dla tych, którzy walczą z codziennością. Ta świadomość dawała kopa!

Pomaganie przez Bieganie ma wyjątkową moc! Królewski dystans, magia Dębna i jego kibiców oraz udział w akcji sportowo-charytatywnej dodają skrzydeł. Dziś trochę obolała, ale naładowana endorfinami po kokardę nie mogę doczekać się kolejnego startu 😉 ! PKO Biegajmy Razem uzależnia, ale z tego nałogu płynie samo dobro 🙂

Dziękuję za możliwość uczestniczenia! Pozdrawiam, Agata

maraton, bieganie, Jurek Skarżyński, Przemek Miarczyński, Karolina Gorczyca, Agnieszka Bal, Człowiek bez barier, Dębno, maraton, pomoc, zakon maltański