Andrzej Zwara

Mecenas Andrzej Zwara, w latach 2010 – 2016 Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, bohater drugiej akcji Zakonu Maltańskiego Ekstremalnie pt. „POMOC ZA ULTRAMARATON”.

Tak brzmiała zapowiedź akcji w 2015 r. – ukończył 52 lata, nigdy nie przebiegł dystansu maratonu, dotychczas miał okazję zmierzyć się parokrotnie z odległością o połowę krótszą… Zaprosiłem Andrzeja do podjęcia wyzwania jakim ma być próba pokonania ultramaratonu górskiego w Bieszczadach o długości 77,7km z przewyższeniami 3300m (różnica poziomów na podbiegach) i maksymalnym limitem 16 godzin.

5 czerwca 2015 w drużynie z Tomkiem Tarnowskim ukończył kultowy bieg RZEŹNIKA. Bardzo ciężkie przygotowania trwały 7 miesięcy, w tym czasie Andrzej normalnie pracował, wypełniał funkcje Prezesa NRA oraz starał się pomagać w domu … Akcja pozwoliła zebrać blisko 90 000 zł na cele Fundacji Maltańskiej i Osadę Burego Misia. Rekord życiowy w maratonie z 2015 r. 4:03.

http://zakonmaltanski.pl/ultramaraton/

maraton, bieganie, Jurek Skarżyński, Przemek Miarczyński, Karolina Gorczyca, Agnieszka Bal, Człowiek bez barier, Dębno, maraton, pomoc, zakon maltański