Przemek Miarczyński

Typowanie wyniku Przemka, jest bardzo trudne, dlatego, że nigdy nie przebiegł maratonu. Wydaje się, że zawodowy windsurfer stoi na desce, co ma  mało wspólnego z biegiem 42km po twardej nawierzchni. Dla typowania tego wyniku ważne będą teksty pisane przez samego PONTA i opinie ekspertów. Dobrej zabawy 🙂


ekspert:

1 Krzysztof Łoniewski, dziennikarz radiowej „trójki” – 3:20:00

2 Marcin Czapla kierownik Sklepu Biegacza z Gdyni   -2:59:50

3 Wojtek Ratkowski Mistrz Polski (84) w maratonie  -3:15:00


typowanie wyniku Przemka w maratonie przez uczestników konkursu:

54 typy  /  zakres [ od 3:01:40 – do 3:10:20 ]

Informacja od PONTA (20 stycznia 17)

Przemek Miarczyński – nauka biegania z Wojtkiem Ratkowskim (czerwona bluza)
  1. ile km biegasz tygodniowo?

PONT – Staram się realizować założony plan treningowy co niestety nie zawsze się udaje i kilometraż wychodzi mniejszy niż w rozpisce o jakieś 20km. Na razie moja średnia to 60km tygodniowo od początku października.

  1. nad czym pracujesz?

PONT – Pracuję nad szybkością. Z powodu braku czasu i problemów logistycznych (np. 3 dni w podróży) pokonuje mniej kilometrów, ale za to bardziej intensywnie – biegam interwały. Moja normalna waga to 82 kg, obecnie 80 kg a docelowo przydałoby się jeszcze z 1 lub 2 kg mniej ale zwiększa się ryzyko zachorowania, wiec jestem ‘gruby’. W Sopocie biegam tylko na świeżym powietrzu, o ile to możliwe w terenie, na wyjazdach (zgrupowania windsurfingowe) bulwary, alejki, chodniki :), a że są to inne strefy klimatyczne muszę być ostrożny.

  1. dzień jest krótki – jak się motywujesz?

PONT – Przebiec maraton też nie jest łatwo. Wiem, że jeżeli teraz odpuszczę to w kwietniu będzie spotkanie ze „ścianą”. Znam to z autopsji – z deski , więc kiedy nie chce mi się iść na bieganie, to przywołuje sobie obraz „ściany”. Pomagają też koledzy -:).

PONT, Max Wójcik – aktualnie trener windsurfingowej kadry Australii, Paweł Tarnowski
  1. czy urozmaicasz  trening?

PONT – Czasami robię trening na rowerze. Jeden, maksymalnie dwa razy w tygodniu głównie na wyjazdach.

PONT Teneryfa – obóz kadry – trening na wysokości buduje wydolność – 2016

4 myśli nt. „Przemek Miarczyński”

Dodaj komentarz

maraton, bieganie, Jurek Skarżyński, Przemek Miarczyński, Karolina Gorczyca, Agnieszka Bal, Człowiek bez barier, Dębno, maraton, pomoc, zakon maltański