O akcji

[jeśli pominąłeś, zapoznaj się z zakładką START ]

BIEGNĘ DLA TYCH, KTÓRZY MARZĄ BY CHODZIĆ – to projekt charytatywno-sportowy i opowieść o polskiej szkole biegania. Dla wielu kibiców śledzących akcję na blogu może być również programem motywacyjnym.

Bieganie w Polsce przeżywa prawdziwy boom, gonimy zachód w przenośni i dosłownie, a mało kto zdawał sobie sprawę, że w latach 80-tych, polską specjalnością były biegi maratońskie – byliśmy jednymi z najlepszych na świecie.
Dzisiaj szacuje się, że w Polsce jest ok. 2 mln biegaczy.

Po 25 latach od zakończenia kariery maratończyka Jerzy Skarżyński ponownie stanie na starcie 42km w Dębnie  (2.04.2017 r.) Podejmie wysiłek kilkumiesięcznych, profesjonalnych przygotowań, a jego wynik oraz innych osób, darczyńcy będą mogli typować w naszym konkursie (patrz zakładka: konkurs)

Opiekunami merytorycznymi, części biegowej będą:
dr hab. Wojciech Ratkowski, profesor na Gdańskiej AWF, Mistrz Polski w maratonie z 1984 r. z rekordem życiowym w maratonie 2:12:47
Jerzy Skarżyński, 3-krotny medalista Mistrzostw Polski w maratonie z rekordem życiowym 2:11:42; autor książek popularyzujących bieganie, w tym „Biegiem przez życie” okrzykniętej „biblią” maratończyków.  http://skarzynski.pl/

Na naszym blogu, obaj eksperci przywołają ciekawe historie opowiadające o znakomitej szkole polskiego biegania i wyjątkowych zawodnikach. Skomentują szanse, pokażą bariery, które stoją przed znanymi postaciami, które wezmą udział w biegu, niektórzy jako debiutanci na dystansie 42km, jak aktorka Karolina Gorczyca, windsurfer Przemek Miarczyński, oraz byli znakomici lekkoatleci Paweł Januszewski i Sebastian Chmara.

Patronat honorowy nad akcją objęła Agnieszka Bal – politolog, działaczka na rzecz propagowania wspomagających sposobów porozumiewania się. „Człowiek Bez Barier 2015 roku”.
Dzięki tekstom Agnieszki będziemy mogli dowiedzieć się m.in. w jaki sposób osoby niepełnosprawne motywują się do walki, która nie kończy się … po 42km.

Ta akcja to silny kop motywacyjny, dla tych którzy chcą powalczyć z samym sobą. To nie tylko sport, to może być ważny egzamin, decyzja o rzuceniu papierosów, czy mniejszej ilości kieliszków, wszystko, z czym będziesz się zmagać. My działamy naprawdę i poza strefą własnego komfortu – śledź akcję i trzymaj się z nami, by po kilku miesiącach  powiedzieć: „przez chwilę mogliśmy być lepszymi ludźmi”  (cyt. A. Zwara – akcja pomoc za ultramaraton).

Nasz projekt ma charakter dobroczynny, zatem prosimy o darowizny, jednocześnie wszystkich darczyńców zapraszamy do ciekawego i mamy nadzieję emocjonującego konkursu z nagrodami – mamy ich ponad 60.

Celem charytatywnym jest wsparcie finansowe obozów letnich, organizowanych przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich i Fundację Maltańską dla dzieci niepełnosprawnych z najuboższych rodzin oraz doposażenie maltańskiego szpitala w Barczewie. Operatorem części charytatywnej jest Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie.

Koordynator programu ZAKON MALTAŃSKI EKSTREMALNIE

tomasz.tarnowski@zakonmaltanski.pl

Dodaj komentarz

maraton, bieganie, Jurek Skarżyński, Przemek Miarczyński, Karolina Gorczyca, Agnieszka Bal, Człowiek bez barier, Dębno, maraton, pomoc, zakon maltański