Agnieszka Bal – honorowy patronat

PATRONAT HONOROWY nad akcją objęła Agnieszka Bal,  „Człowiek bez Barier 2015 roku”

Agnieszka Bal  cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, nie mówi. Porozumiewa się  za pomocą tablicy z literami, lewy łokieć to jej pióro. Maturę dyktowała 8 godzin wystukując słowa na specjalnej tablicy, litera po literze … aktualnie jest studentką politologii na Uniwersytecie Warszawskim.

Agnieszka jest mocno zaangażowana w działania  na rzecz osób korzystających ze wspomagających lub alternatywnych metod komunikacji. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia na rzecz Propagowania Wspomagających Sposobów Porozumiewania się „Mówić bez Słów” oraz wiceprezesem Stowarzyszenia na rzecz Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Osób Niepełnosprawnych „Ożarowska”.

W 2015 roku zdobyła tytuł Człowieka bez Barier przyznawany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji – za determinację.

https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/inne/art,7527,tytul-czlowiek-bez-barier-2015-dla-agnieszki-bal.html

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53662,20597412,agnieszka-bal-nie-mowi-mature-dyktowala-lokciem-osiem-godzin.html?disableRedirects=true

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dla-agnieszki-nie-ma-barier-nie-do-pokonania,607643.html 

wpis Agnieszki

pozytywne domino trwa – Agnieszka Bal

Dodaj komentarz

maraton, bieganie, Jurek Skarżyński, Przemek Miarczyński, Karolina Gorczyca, Agnieszka Bal, Człowiek bez barier, Dębno, maraton, pomoc, zakon maltański