Życzenia na święta Bożego Narodzenia

życzenia Prezydenta Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

obraz: 1892 r. Jacek Malczewski „Wigilia na Syberii”.

Z okazji Bożego Narodzenia – życzę wszystkim radosnych, rodzinnych świąt, a na kolejny nadchodzący rok, nowych, dobrych doświadczeń i pozytywnych emocji. Uczestnikom akcji             BIEGNĘ DLA TYCH, KTÓRZY MARZĄ BY CHODZIĆ,       wytrwałości w dążeniu do mety.

Święta Bożego Narodzenia w polskiej tradycji, są szczególnym, rodzinnym i radosnym czasem. Jednak nie zawsze tak było i niestety, nadal, dla wielu społecznie wykluczonych ten czas, ale również i pozostała część roku, jest trudny. Dziękuję za Opłatek Maltański, który zorganizowany, w tym roku, w 29 miastach w Polsce, pozwolił, choć na chwilę, zmienić tę smutną rzeczywistość najbardziej potrzebujących.

Dziękuję w imieniu Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, Fundacji Maltańskich oraz ich podopiecznych, za organizację, za wsparcie sponsorów, darczyńców, wysiłek uczestników akcji sportowo – charytatywnej. Dzięki zebranym środkom uda nam się ratować kolejne życie w maltańskim szpitalu, a podczas obozów integracyjnych, przyjąć więcej tych osób, „które marzą by chodzi”.

Wspaniałe postacie życia artystycznego, sportowego i publicznego, poświęcają bardzo dużo swojego czasu, wysiłku, a do tego dzielą się swoimi wrażeniami i przemyśleniami tak, aby wszyscy mogli być współuczestnikami tego projektu. Wykorzystują swoją popularność i talenty, aby pomóc słabszym, robią to bezinteresownie  – to właśnie jest rycerska postawa, za którą jeszcze raz dziękuję.   

Zapraszam wszystkich do włączenia się w ten projektu. Tak jak poprzednio, swój „bilet” zarezerwowałem i jestem obecny na widowni. 

Dla zainteresowanych przekazuję, grudniowe wydanie Krzyża Maltańskiego, które opisuje aktywności maltańskie z ostatniego czasu, w tym artykuł o akcji BIEGNĘ DLA TYCH, KTÓRZY MARZĄ BY CHODZIĆ.

Krzyż Maltański XII2016

http://www.youblisher.com/p/1651299-Krzyz-Maltanski-2-12-2016/

 Aleksander Tarnowski

Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich